لیست قیمت عمده موبایل

یکی از دغدغه‌های خریداران تلفن همراه، مبلغی است که در ازای خرید آن می‌پردازند. همه ما می‌خواهیم بدانیم آیا این مبلغ، منصفانه است؟ آیا فروشگاهی دیگر، همین موبایل را به قیمتی ارزان‌تر می‌فروشد؟ آیا این تلفن همراه، با این قیمت می‌ارزد؟ فرقی ندارد خریدار یک موبایل از مغازه یا سایت، یا یک خریدار عمده موبایل باشیم، بسیاری اوقات، ما به لیست قیمت فروشگاه‌ها و سایت‌ها و یا قیمت عمده گوشی رجوع می‌کنیم. اما لیست قیمت عمده موبایل چطور تهیه می‌شود؟

آشنایی با عوامل موثر بر قیمت عمده گوشی

قیمت عمده گوشی و قیمت فروش موبایل همچون نموداری است که از کارخانه و نمایندگی تا واردکننده و فروشگاه موبایل، مدام در حال تغییر است. اما در تمامی این روندها عواملی هستند که بر قیمت عمده گوشی تلفن همراه اثر می‌گذارند. در این مطلب مهم‌ترین عوامل موثر بر تعیین قیمت نهایی موبایل و قیمت عمده گوشی را با هم مرور می‌کنیم.

مشخصات تلفن همراه

این بخش از تعیین قیمت، بیشتر با برند سازنده و شرایط تولید ارتباط دارد و مورد توجه خریداران همقرار گرفته است. در واقع کمیت و کیفیت قطعات تلفن همراه اثر بسیار زیادی روی قیمت آن دارند. پردازنده، رم و حافظه داخلی برای ذخیره اطلاعات، ابعاد صفحه نمایش و مدل آن، تعداد، کیفیت و مشخصات دوربین‌های اصلی و سلفی، امکان پشتیبانی از چند سیمکارت، فناوری اتصال به اینترنت و لوازم جانبی همراه با گوشی، مهم‌ترین مشخصاتی به‌حساب می‌آیند که در تعیین قیمت موبایل و قیمت عمده گوشی اثر می‌گذارند.

البته در کشورهایی که بازار با ثبات‌تری دارند و نوسان قیمت کمتری در آن‌ها دیده می‌شود، قیمت عرضه توسط سازنده اصلی گوشی تعیین می‌شود و حتی پس از مدتی هم کاهش قیمت عمده گوشی و حتی فروش در خرده‌ فروشی‌ها هم توسط سازنده اصلی صورت می‌گیرد؛ اما در بازار ایران شرایط مختلفی روی قیمت عمده گوشی موبایل تاثیرگذارند. قیمت ارز و هزینه رجیستری و حتی هزینه‌ای که برای واردات پرداخت می‌شود، می‌توانند قیمت عمده گوشی را افزایش دهند.

لیست قیمت عمده موبایل

برند سازنده گوشی هوشمند

حتی دو تلفن همراه دارای مشخصات مشابه وقتی توسط دو برند مختلف تولید می‌شوند، قیمت متفاوتی دارند. البته باید توجه داشت که شباهت در مشخصات به‌معنای یکی بودن دو گوشی نیست، زیرا هریک از برندها روی جزئیات ویژه‌ای کار می‌کند و هرکدام دارای مزایا و ضعف‌هایی خواهند بود. همچنین امروزه در کنار برندهای مشهور و تولیدکنندگان تلفن‌های همراه پرچمدار، برندهایی هم حضور دارند که تلفن‌های همراهی با امکانات کمتر و قیمت پایین عرضه می‌کنند.

برندهای مختلف برای ساخت تلفن همراه خود مراحل مختلفی را پشت‌سر می‌گذارند. بسیاری از شرکت‌ها دارای بخش تحقیق و توسعه بزرگی‌اند که وظیفه ‌آن‌ها کار روی خلق تکنولوژی‌های جدید برای گوشی‌هایی است که در آینده راهی بازار می‌شوند. پخش تحقیق و توسعه هم هزینه‌های زیادی را برای شرکت‌های سازنده موبایل به همراه دارند و همین موضوع باعث می‌شود که قیمت عمده موبایل باز هم افزایش پیدا کند. بخش دیگر مربوط به هزینه‌ای می‌شود که شرکت‌ها برای تبلیغات انجام می‌دهند. تبلیغات هم هزینه زیادی در بر دارد و برندها برای اینکه بتوانند محصولات خود را بیشتر به‌فروشند، هزینه زیادی برای تبلیغات انجام می‌دهند. تبلیغات به راحتی قیمت‌هایی که در لیست قیمت عمده گوشی موبایل مشاهده می‌کنید را تغییر می‌دهند.

پس در زمان مشاهده لیست قیمت عمده موبایل باید به این موضوع توجه کنید که عوامل مختلفی در مشخص کردن قیمت نهایی یک محصول دخالت دارند. همچنین باز هم باید به شرایط بازار ایران اشاره کنیم که نوسان نرخ ارز باعث می‌شود که لیست قیمت عمده گوشی موبایل به روز باشد و هر روز قیمت‌ها اندکی با روز قبل تغییر کنند. چنین نوسان‌هایی باعث می‌شود که بسیاری از فروشندگان و حتی مردم به دنبال لیست قیمت عمده گوشی موبایل باشند تا بتوانند در لحظه متوجه قیمت محصول مورد نظر خود بشوند. کسری پارس از جمله شرکت‌هایی است که لیست قیمت خرید عمده گوشی را همیشه به‌روز نگه‌ می‌دارد و همیشه هم سعی کرده بهترین قیمت را در لیست قیمت خرید عمده گوشی خود قرار دهد.

گارانتی گوشی هوشمند

گارانتی یا ضمانت عملکرد و کارایی محصول از عوامل دیگر موثر بر قیمت عمده گوشی است. در خارج از ایران، این ضمانت به‌صورت برابر و از طریق نمایندگی‌های هر برند در کشورهای مختلف ارائه می‌شود؛ اما در ایران ضمانت و گارانتی تلفن همراه برعهده شرکت واردکننده خواهد بود. در واقع خدمات پس از فروش را باید همچون یکی از لوازم جانبی موبایل تصور کنیم که آن هم براساس کیفیت (خدمات) و کمیت (زمان و میزان پوشش گارانتی) قیمت مشخصی دارد که به قیمت اصلی افزوده می‌شود.

 

مطالب مرتبط: نحوه تشخیص اعتبار یک گارانتی

 

کیفیت خدمات پس از فروش هزینه‌ای برای وارد کننده گوشی به همراه دارد که این هزینه تنها با فروش گوشی تامین می‌شود. این هزینه را هم باید به لیست قیمت عمده ی موبایل و حتی لیست قیمت موبایل علاالدین یا دیگر مراگز مشهور فروش موبایل در کشور اضافه کرد. کسری پارس از جمله شرکت‌هایی است که خدمات پس از فروش باکیفیتی را برای خریداران فراهم کرده است.

گوشی‌های این شرکت با ۱۸ ماه گارانتی طلایی راهی بازار می‌شوند. با این حال خدمات پس از فروش باعث نشده که لیست عمده گوشی موبایل به روز این شرکت قیمت‌های بالایی را پیش روی مخاطب قرار دهند. لیست قیمت عمده موبایل کسری پارس در هر شرایطی سعی کرده رقابتی و هیجان‌انگیز باشد. شرایط گارانتی گوشی ما را مطالعه کرده و با دیگران مقایسه کنید.

رابطه زمان خرید و لیست قیمت عمده گوشی موبایل

به‌دلیل نبود نمایندگی‌های برندهای مهم موبایل در ایران، بسیاری از مدل‌ها با فاصله زمانی مشخصی وارد کشور می‌شوند. این مدل‌ها به‌ویژه در زمانی که واردات آن‌ها در سطحی محدود انجام شده باشد، قیمت بسیار بالایی دارند. از سوی دیگر نوسانات ارزی و سیاست‌های وارداتی و مساله تحریم‌های بین‌المللی نیز می‌تواند در برخی بازه‌های زمانی، اثر بسیار بالایی روی قیمت موبایل داشته باشد. نیاز بازار به گوشی و میزان گوشی هوشمندی که در بازار وجود دارد هم تاثیر مهمی روی لیست قیمت عمده گوشی موبایل می‌گذارد. پس در زمان خرید گوشی به این موضوع توجه کنید که بازار در چه شرایطی قرار دارد و شاید با درک بهتر این شرایط قیمت‌هایی که در لیست قیمت عمده گوشی موبایل مشاهده می‌کنید، باورپذیرتر باشد.

قیمت عمده گوشی

محل خرید تلفن همراه

لیست قیمت فروشگاه فیزیکی، لیست قیمت فروشگاه آنلاین و لیست قیمت عمده گوشی موبایل با هم تفاوت‌های قابل توجهی دارند. دلیل این امر تعداد واسطه‌هایی است که بین سازنده و خریدار نهایی وجود دارد. قطعا پایین‌ترین قیمت‌ها مربوط به لیست قیمت خرید عمده گوشی است؛ زیرا نزدیک‌ترین مرکز به برند سازنده موبایل، شرکت واردکننده آن است.

لیست قیمت عمده موبایل چطور تهیه می‌شود؟

فروشگاه‌ها یا مغازه‌های فروش تلفن همراه، آخرین حلقه فروش موبایل خواهند بود؛ این فروشگاه‌ها تمامی هزینه‌ها از خرید عمده گوشی و لوازم جانبی، مالیات و حتی اجاره مغازه و دستمزد فروشنده را محاسبه و یک لیست قیمت عمده گوشی تهیه می‌کنند. به‌همین دلیل است که قیمت یک موبایل حتی در دو فروشگاه نزدیک به‌هم متفاوت است.

مجموعه‌های بزرگ فروشگاهی مانند: پاساژ‌ها و مراکز تجاری فروش موبایل در شهرهای بزرگ و نیز بازارهای مرزی نیز معمولا یک لیست قیمت عمده موبایل تهیه می‌کنند. برای مثال: لیست قیمت عمده موبایل علاالدین و نیز لیست قیمت خرده‌فروشی موبایل در این مرکز فروش معروف، مبتنی‌بر محاسبه متوسط قیمت هر موبایل در فروشگاه‌های مختلف در طبقات مختلف این پاساژ تعیین می‌شود.

برخی از بازارهای مرزی، قیمت هر مدل گوشی را براساس قیمت فروشگاه در سایت نشان می‌دهند. اما لیست قیمت فروش عمده موبایل، یک لیست مشخص است که همواره براساس کالای وارداتی و فرمول‌های محاسبه هزینه در کسب‌وکارهای بازرگانی محاسبه و به‌روز می‌شود.

عوامل موثر بر تعیین قیمت عمده گوشی وارداتی

در زمان واردات کالای مانند تلفن همراه، شرکت‌های واردکننده باید کالاهای مورد نظر خود را با قیمت روز ارز از طرف خارجی خریداری کنند. همچنین در زمان ورود و ترخیص کالا هزینه‌هایی بر این مبلغ افزوده می‌شود که بعضی از آن‌ها عبارتند از:

  • تعرفه ۵ درصدی واردات
  • نرخ بیمه واردات
  • تعرفه حمل‌ونقل بین‌المللی
  • خدمات بازرگانی و گارانتی محصول
  • سود عرضه عمده کالا
  • مالیات بر ارزش افزوده

لیست قیمت عمده گوشی های هوشمند

لیست قیمت عمده موبایل در شرکت کسری پارس

شرکت کسری پارس (منطقه آزاد انزلی) یکی از واردکنندگان رسمی و قانونی تلفن‌های همراه و عامل فروش عمده و مستقیم موبایل‌های وارداتی از انواع برندهای مشهور به کشور است. شرکت کسری پارس تمامی تلفن‌های همراه هوشمند وارداتی خود را براساس بندهای توافق‌نامه ضمانت محصول، در مدت ۱۸ ماه، گارانتی می‌کند.

یکی از مزایای خرید عمده موبایل از کسری پارس این است که ما از طریق شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و کانال پیام‌رسان تلگرام و نیز به‌طور مستقیم به‌روزترین لیست قیمت عمده موبایل را در اختیار مشتریان (همکار) خود قرار می‌دهیم. البته بسته به تعداد خرید شما می توان آنرا زیر مجموعه خرید عمده یا خرید همکاری قرار گیرد؛ از این رو ما لیست قیمت همکاری موبایل را هم در سایت خود گنجانده ایم.

این لیست قیمت دارای دسته‌بندی‌های برند، مدل محصول و آخرین قیمت براساس به‌روزرسانی‌های مداوم است و برای اطمینان از عملکرد این شرکت، کافی است آن را با لیست قیمت‌های دیگر موجود در بازار مقایسه کنید. با خرید از کسری پارس، محصولاتی با بالاترین کیفیت از برندهای مختلف، بیشترین خدمات گارانتی و بهترین قیمت را از ما دریافت خواهید کرد. برای خرید عمده گوشی موبایل در پنل سایت ثبت نام کنید یا با ما تماس بگیرید.

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت کسری پارس می‌باشد.