تعمیرات موبایل
گارانتی پلاس
hamburger
تعمیرات موبایل
گارانتی پلاس
همه مدل‌های آیفون ۱۳ تراشه A18 خواهند داشت

همه مدل‌های آیفون ۱۳ تراشه A18 خواهند داشت

سال گذشته اپل مدل‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس را با تراشه A16 Bionic و مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو را با تراشه A17 Pro روانه بازار کرد و مدل‌های «پرو» و «غیر پرو» را بیش از پیش متفاوت کرد. این حرکت اپل چندان مورد توجه قرار نگرفت و به نظر می‌رسد که این انتخاب اشتباه هم باشد؛ زیرا فقط آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو از Apple Intelligence پشتیبانی می‌کنند که دلیل اصلی آن، تراشه است.

خبر خوب اینکه به نظر نمی‌رسد امسال چنین کاری را تکرار کند. بنابر کدی کشف شده در بک‌اند اپل، هر چهار مدل آیفون ۱۶ از تراشه A18 استفاده خواهند کرد. البته ممکن است هنوز دو مدل تراشه داشته باشیم؛ یعنی احتمالا مدل‌های غیر پرو از تراشه A18 و مدل‌های پرو از تراشه A18 Pro استفاده می‌کنند.

اگر اپل از تراشه پرو و غیر پرو استفاده کند، مدل‌های پایه از تعداد هسته‌های GPU کمتری استفاده می‌کنند که یا بین یا غیرفعال شده‌اند. نکته جالب اینکه ۵ مدل در کد اپل کشف شده‌اند و هنوز مشخص نیست مدل پنجم چیست. گمانه‌زنی‌های احتمال می‌دهند که این گوشی، آیفون SE است که اوایل سال ۲۰۲۵ معرفی می‌شود که قرار است از همان تراشه سری A16 استفاده کند.

 

منبع: GSMArena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =