تعمیرات موبایل
گارانتی پلاس
hamburger
تعمیرات موبایل
گارانتی پلاس

آموزش فعال سازی گوشی در سامانه همتا

برای استفاده از گوشی هوشمند یا تبلت جدیدی که خریداری کرده‌اید، باید آن را فعال سازی کنید. روش انجام فعال سازی گوشی هوشمند یا تبلت نیز بسیار ساده است و در کمتر از چند دقیقه صورت می‌گیرد.

در ابتدا باید بگوییم که شما برای فعال سازی گوشی هوشمند یا تبلتی که با گارانتی کسری پارس خریداری کرده‌اید به کد فعال سازی نیاز دارید. در نظر داشته باشید که فعال سازی گوشی یا تبلت از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به محض اینکه محصول را خریداری کردید در اسرع وقت نسبت به فعال سازی آن اقدام کنید. همچنین باید گفت که محصولاتی که از کسری پارس خریداری می‌کنید به‌صورت قانونی وارد کشور شده‌اند و مشکلات فعال سازی گوشی قاچاق را نخواهند داشت.

کد فعال سازی گوشی کجاست؟

کد فعال سازی گوشی روی کارت گارانتی یا روی جعبه درج شده است و در هنگام خرید در اختیارتان قرار می‌گیرد. برای فعال سازی باید از طریق سامانه‌ی همتا اقدام کنید. شما در این سامانه می‌توانید با وارد کردن شناسه IMEI، شماره سیم کارت و کد فعال سازی، گوشی هوشمند یا تبلت را برای سیم کارت خود فعال سازی کرده و از آن استفاده کنید.

روش های دسترسی به سامانه همتا برای فعال سازی گوشی

1- مراجعه به وب‌سایت سامانه همتا

2- ارسال پیامک به شماره  ۷۷۷۷

3- شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷*

4- استفاده از اپلیکیشن همتا

5-دریافت نسخه اندروید فعال سازی گوشی همتا از گوگل پلی

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pajal.nili.hamta

6-دریافت نسخه اندروید فعال سازی گوشی همتا از کافه بازار

https://cafebazaar.ir/app/net.pajal.nili.hamta/

شما می‌توانید از هر یک از روش‌های ذکر شده برای فعال سازی گوشی هوشمند یا تبلتتان استفاده کنید. البته ما برای مقاله‌ی آموزشی از روش استفاده از کد دستوری استفاده می‌کنیم.

گام اول:

سیم کارت مدنظرتان را داخل خشاب سیم‌کارت تبلت یا گوشی هوشمند قرار دهید. توجه داشته باشید سیم کارتی را استفاده کنید که قرار است از آن استفاده کنید و ترجیحا متعلق به خودتان باشد، زیرا در زمان فروش دستگاه و انتقال آن به پیامک‌های دریافتی برای انتقال مالکیت دستگاه نیاز خواهید داشت.

اگر دستگاه خاموش است، آن را روشن کرده و از اپلیکیشن برقراری تماس، کد دستوری #۷۷۷۷* را وارد کرده و گزینه‌ی تماس را انتخاب کنید.

*7777#

گام دوم:

صفحه‌ای برایتان می‌شود. از میان گزینه‌های به نمایش درآمده، گزینه‌ی فعال‌سازی را با ارسال عدد ۲ انتخاب کنید.

فعالسازی

گام سوم:

حال از شما پرسیده می‌شود که کد شناسه IMEI را وارد کنید. شناسه IMEI کدی ۱۵ رقمی است که اصولا روی کارت گارانتی کسری پارس یا روی جعبه‌ی دستگاه درج شده است. با این حال می‌توانید از بخش تنظیمات به بخش درباره‌ی دستگاه یا About رفته و به کد IMEI دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید با شماره گرفتن #06#* از شماره سریال و کد IMEI دستگاه مطلع شوید.

شناسه 15 رقمی گوشی

گام چهارم:

پس از وارد کردن کد شناسه و ثبت آن، پیام دیگری دریافت خواهید کرد که شماره سیم کارتی را که قصد فعال سازی دستگاه را با ان سیم کارت دارید، وارد کنید. شماره‌ی مدنظرتان را به‌صورت کامل (برای مثال ۰۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷) وارد کنید.

شماره تلفن جهت فعالسازی

گام پنجم :

حال، زمان آن فرا رسیده تا کد فعال سازی را وارد کنید. این کد از ۶ رقم تشکیل می‌یابد و اصولا با عدد صفر شروع نمی‌شود.

کد فعالسازی دستگاه

گام ششم:

پس از وارد کردن کدها و شماره سیم کارت، پیام دیگری برایتان ارسال می‌شود که در آن، کد فعال سازی، کد IMEI و شماره سیم کارت درج شده است. در این بخش باید دقت داشته باشید که کدها و شماره کارتتان صحیح وارد شده‌اند یا خیر. اگر از صحت آن‌ها اطمینان دارید عدد ۱ را وارد کرده و ارسال کنید.

دستگاه با imei ثبت شد

گام آخر:

در صورتی که مراحل با موفقیت پیش برود، پیامی دریافت خواهید کرد که فعال سازی دستگاه با موفقیت انجام شده و کد شناسه IMEI برای سیم کارت مدنظر تعریف شده است. علاوه بر پیام مدنظر، پیامکی نیز برای شماره سیم کارتی که وارد کرده بودید ارسال خواهد شد.

فعالسازی موفق

پرسش‌های متداول

در صورتی که دستگاه را فعال سازی نکنیم چه رخ می‌دهد؟

تمام محصولات کسری پارس، نو یا به اصطلاح آکبند هستند. اگر گوشی هوشمند یا تبلت را پس از مدتی فعال‌سازی نکنید، خدمات آن قطع خواهد شد.

آیا تفاوتی میان فعال‌سازی دستگاه از طریق سایت همتا یا کد دستوری #۷۷۷۷* وجود دارد؟

خیر. تمامی این روش‌ها و همینطور اپلیکیشن سامانه همتا برای ارائه‌ی خدماتی مانند فعال‌سازی یا اطلاع از اصالت دستگاه قابل استفاده هستند.

آیا نیاز به فعال سازی تمامی سیم کارت‌های دستگاه به صورت جداگانه وجود دارد؟

خیر. شما تنها نیاز به فعال کردن تنها یکی از اسلات‌ها (محل قرار گرفتن سیم کارت) دارید. با انجام این کار اسلات‌های دیگر به صورت خودکار فعال خواهند شد.

آیا از کد فعال سازی می‌توان چند بار استفاده کرد؟

خیر. کد شناسه تنها یک بار قابل استفاده است و پس از آن باید مالکیت دستگاه از طریق سامانه همتا انتقال یابد.

آیا فعال سازی گوشی قاچاق امکان‌پذیر است؟

اگر به صورت مساقرتی آورده باشید، امکان‌پذیر خواهد بود. البته محدودیت‌های بسیاری در نظر گرفته شده است.

آیا فعال سازی گوشی شیائومی تفاوتی با گوشی های سامسونگ دارد؟

خیر. تفاوتی میان فعال سازی گوشی شیائومی با سایر برندها وجود ندارد و باید همان مراحلی را طی کنید که برای مثال برای فعال سازی گوشی سامسونگ یا فعال كردن گوشي ايفون مورد نیاز است.

کد فعال سازی گوشی کجاست؟

اصولا کد فعال سازی گوشی روی کارت گارانتی یا روی جعبه درج شده است و در هنگام خرید در اختیارتان قرار می‌گیرد.

آیا فعال سازی گوشی نو با دسته دوم به یک صورت است؟

خیر. شما در زمان فعال سازی گوشی نو باید از کد فعال سازی که فروشنده در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده کنید؛ اما در زمان خرید گوشی دسته دوم، مالکیت آن باید از طریق سامانه همتا انتقال یابد.